Kaatsu

Kaatsu je poněkud netradiční způsob tréninku. Máme ho vyzkoušený sami na sobě, pomohl několika lidem v rehabilitaci po pádech z kola, jeho obliba roste. Chcete-li vyzkoušet něco nového, zesílit, dostat se do kondice v kratším čase a s většími výsledky, přijďte.

Když se v roce 1966 Yoshiaki Sato zúčastnil tradičního buddhistického obřadu, „přeseděl“ si v tradičním japonském sedu (na kolenou s rovnými zády) nohy. Když se mu opět krev v nohách rozběhla, všiml si, že ho bolely tak, jako by měl za sebou tvrdý trénink v posilovně. A správně se domníval, že tento stav souvisí se sníženým průtokem krve do svalu.

V současnosti je metoda Kaatsu neboli Blood Flow Moderation dostatečně prozkoumaná. Na rozdíl od využití turniketů (Okluzní trénink) či speciálních škrtidel (Blood Flow Restriction) je založena na bezpečném a kontrolovaném omezení průtoku krve v těle. Jestliže máte omezený průtok krve v končetinách, i velmi lehká svalová práce vede k rychlému vyčerpání a tréninkové cviky, které jsou běžně velmi snadno proveditelné, jsou najednou těžší a náročnější.

Navíc je známo, že tento stav vytváří v těle silné fyziologické účinky. Zjednodušeně řečeno – tělo se brání a posílá do „ohroženého“ místa pomoc.

Jak Kaatsu funguje?

Kaatsu se skládá z několika pásků (manžet), které vám trenér nasadí na ruce nebo nohy. Ty fungují podobně jako tlakoměr – „napumpují se“ a tím omezí průtok krve ve svalech. Tlak i vás pečlivě hlídají speciální monitor a trenér.

Trénink trvá maximálně 15 minut na horní a 20 minut na dolní končetiny.

Nezatěžujete šlachy či klouby díky nízkým vahám při tréninku, rychle a bezpečně zesílíte, dostanete se do kondice. Je tedy zásadní nástrojem v rámci rekonvalescence po úrazech (např. zlomeninách), operacích a v ostatních stavech, kdy nejsme schopni úplného pohybu.

Cvičíme 3x týdně po dobu 4 týdnů (tj. 12 tréninků) za 12 000,- Kč.

Pro koho je Kaatsu určeno?

Pro ty, kteří chtějí urychlit rehabilitaci po zranění či úrazech.

Pro všechny, kteří chtějí zesílit, dostat se do kondice v kratším čase a s většími výsledky, aniž by nadměrně zatěžovali svůj pohybový aparát.

Pro rekreační i aktivní sportovce.

Pro koho Kaatsu NENÍ určeno? (DISCLAIMER)


Kontraindikace použití KAATSU jsou do značné míry stejné jako u jiných fyzických cvičení. Mohou to být například lidé s akutní infekcí, hlubokou žilní trombózou či nekontrolovanou srdeční arytmií.

Ve zkratce by KAATSU neměly používat těhotné a kojící ženy, osoby s kardiopulmonálními chorobami, osoby s poruchou srážlivosti krve či osoby mladší 14 let. Pro některé může být cvičení příliš namáhavé nebo nebezpečné. Před zahájením cvičení proto doporučujeme poradit se s Vaším lékařem.

Jak uzdravuje Kaatsu - Příběh Mateje

Mladý borec se rozseká na kole, má zlomené kosti, obratle, pocuchané nervy, špatně dýchá, stráví v nemocnici měsíc a kousek. Když už je doma, zvoní mi telefon. A já poslouchám, co se vlastně stalo… Když Matěj přijde do tělocvičny, kromě fixačního límce okolo krku na něm není nic zvláštního. Chodíval cvičit pravidelně, známe se.

Cena za kompletní kurz je 12 000 Kč

Cvičíme 3x týdně po dobu 4 týdnů (tj. 12 tréninků)

Registrace na

Kaatsu