DNS – Dynamická Neuromuskulární Stabilizace

DNS je fyzioterapeutický koncept založený na vývojové kineziologii, tj. pohybovém vývoji lidského jedince. Začíná od zdravého nemluvněte, které se učí vnímat vlastní tělo v prostoru. Aby se dítě postavilo během cca 1 roku na nohy, je důležitá bezchybná práce centrálního nervového systému a svalstva. Postupně se učí určité pohybové vzory a pozice, které si ukládá do mozku a rozvíjí je.

DNS vychází z faktu, že pokud máme v mozku chybně uložené pohybové vzory (které se často chybně uloží do cca 2 let věku), dochází k chronickému přetěžování nebo naopak nevyužití určitých struktur a svalů.

Tento koncept se pojí primárně se jménem profesora Pavla Koláře. Profesor Kolář staví na základech lékařů neurologické kliniky Karla Lewita, Václava Vojty či Vladimíra Jandy, kteří položili základy tzv. Pražské školy rehabilitace a manuální medicíny.

DNS v tělocvičně?

Cesta k DNS byla pro nás trenéry vlastně logická. Potkáváme lidi na obou stranách škály zdatnosti: ty, kteří objektivně nemají žádný problém, sportují a vlastně je trochu urazíte, když chcete, aby zpevnili břicho a zadek. A také ty, kteří trpí bolestí zad, mají vadné držení těla a celkově jsou „nešikovní“..

Během DNS terapie se snažíme vysvětlit principy fungování pohybového systému a najít příčiny vzniku různých poruch a slabých míst. Optimálně zacentrovat klouby, správné aktivovat hluboký stabilizační systém. Vlastně chceme najít cestu k efektivnímu a rovnoměrnému zatížení pohybového aparátu, správné práci svalů a k nápravě vzniklých patologií.

Pro koho je DNS určeno?

Pro ty, kteří trpí bolestmi zad, kloubů, špatnou koordinací pohybů či nesprávným držením těla.

Pro amatérské i profi sportovce, kteří chtějí najít a posílit slabá místa a zlepšit výsledky.

Pro děti od 5 let, které začínají (intenzivně) sportovat.

Pro ty, co se vrací po úraze do aktivního života.

Pro všechny, co zapomněli, jaká je to vlastně dřina se naučit chodit.

Jak uzdravuje DNS - Příběh Mateje

Mladý borec se rozseká na kole, má zlomené kosti, obratle, pocuchané nervy, špatně dýchá, stráví v nemocnici měsíc a kousek. Když už je doma, zvoní mi telefon. A já poslouchám, co se vlastně stalo… Když Matěj přijde do tělocvičny, kromě fixačního límce okolo krku na něm není nic zvláštního. Chodíval cvičit pravidelně, známe se.

Cena za kompletní kurz je 9 800 Kč

Cvičíme 3x týdně po dobu 4 týdnů (tj. 12 tréninků)

Registrace na

DNS – Dynamická Neuromuskulární Stabilizace