GFM

Kurz je plnohodnotný a efektivní trénink s vlastní vahou těla.

Tento pohybový systém vytvořený Petrem Lakatosem je založený na principech FMS (Functional Movement Systems) a jeho hlavním cílem je naučit se používat tělo jako celek, vrátit do tréninku smysluplný pohyb a radost pomocí her.


Skrze hravá a zábavná cvičení zlepšíte flexibilitu, stabilitu, koordinaci, uvědomíte si, že síla často spočívá tam, kde byste ji nejméně čekali.

V rámci cvičení GFM dbáme především na kvalitu pohybu. Nebojte se však přílišných detailů, technika pohybů sice hraje důležitou roli, ale zároveň respektuje váš současný stav.

GFM se aktivně věnujeme od listopadu roku 2016, kdy jsme se účastnili zcela první certifikace GFM na území České republiky.

Od dubna 2017 jsme otevřeli vůbec první hodiny GFM pro studenty v Brně (potažmo v ČR) a zanedlouho poté zorganizovali první víkendové semináře toho systému u nás.

A aby těch prvenství nebylo málo, loni se v naší tělocvičně konal vůbec první 6-ti týdenní kurz GFM v rámci ČR. Přičemž momentálně pracujeme na pokračování tohoto úspěšného kurzu.

Co je cílem GFM?

Stimulovat vestibulární systém a vnímat vlastní rovnováhu.

Rozvíjet propriocepci (polohocit). Polohocit je schopnost nervového systému zaznamenat změny vznikající ve svalech a uvnitř těla pohybem a svalovou činností. Je nezbytná pro správnou koordinaci pohybu, svalový tonus, průběh některých reflexů, registraci změny polohy těla.

Cviky, které obrní vaše klouby jako prevenci zranění (Anti-fragile). A udrží vaše tělo i mysl zdravé (Anti-aging).

Zbavuje asymetríí, dysbalancí a bolestí.

Skrze hry a tréninkové flow vytváří efektivní trénink, který zabere jen minimum času a prostoru.

Pro koho je GFM určeno?

Pro začátečníky, rekreační i aktivní sportovce.

Při návratu ke sportu po zranění.

Pro ty, kteří chtějí plnohodnotný trénink pouze s vlastním tělem.

Registrace na

GFM