GIRJA KEMP 2016 - Girja.cz

GIRJA KEMP 2016

12.7.2016

GIRJA KEMP 2016 aneb TOHLE NENÍ SOUTĚŽ!

Je to jednoduché – ti, kdo nechtěli o parném posledním červnovém víkendu lenošit u vody, na baru, u televize, u babičky, na lehátku na Bahamách, jeli na Girja kemp. Narozeninový dort v podobě opékaného divokého prasete měl svou úplně první narozeninovou svíčku.

Pokud jste ve čtvrtek 23. června v podvečer na cestě mezi Brnem a Moravcem viděli červený, plně naložený (nikoliv pomalu jedoucí) nákladní Volkswagen s rozesmátým řidičem, potkali jste Zdenála v Kyblíku. Pokud jste v neděli 26. června v podvečer na cestě mezi Brnem a Moravcem viděli červený, plně naložený….. potkali jste Zdenála v Kyblíku (pokud tam ještě stojíte, už nehulte…).
Pro kemp jsme zvolili téma Kettlebelly a Brazilské Jiu Jitsu (BJJ). Volba kettlebellů je jasná (hod atletickým diskem a vrh ocelovou koulí na řetězu alias kladivem byly bonusové, sobotně-večerní disciplíny, ve kterých vyhráli komáři).
Proč Brazisilské Jiu Jitsu? Jednak proto, že hodiny Jitsu jsou součástí naší tělocvičny, a protože na nabídku vyučování kývli kvalitní trenéři – Jura Závodný (Valachien Gym) a Martin Karviňák Burkot (MMA Brno). V pátek, sobotu i neděli jsme byli od ranní rosy v pohybu. Začínali jsme vždy zvolna (mysleli si to hlavně Peťa Horák a Kuba Melíšek, kteří měli dopolední program na starosti). Protahování, lezení, pohybové hry alias torturahnedporánu přešly v týmové soutěže (nebo soutěže jednotlivců) a nácvik základních technik BJJ. Odpoledne většinou patřilo Zdenálovi a technice na Bent Press, následně opět BJJ. Večer se čerpaly síly na druhý den. Navíc se po celý prodloužený víkend čtyři týmy (i pár jednotlivců) rvaly o prvenství v ukrutných kotníkyvyvracejících, dlaněpálících i jinak vypečených disciplínách… Únava rostla na úkor snědeného množství jídla…

Co napsat na závěr: atmosféra, která nedala zahálet po celé tři dny. Ranní rosa, úmorné teplo. Kettlebelly a Brazilské Jiu Jitsu. Síla a pohoda, kterých není nikdy dost. Nepřenosná zkušenost, kterou můžete zažít nejdříve příští rok, už máme termín! Těšte se!

Lenka

Parádně sestříhané video najdete

.

 

A fotky tady: